Til en Meerdink trekken shirt Oranje aan als vervangers van geblesseerden

Til en Meerdink trekken shirt Oranje aan als vervangers van geblesseerden

Davy van Bokhoven

Davy van Bokhoven | Nieuwsredactie

3 min leestijd
Deel dit:

Guus Til en Mexx Meerdink zijn de nieuwe namen in de selectie van het Nederlands elftal voor de komende interlandperiode. Bondscoach Xavi riep de middenvelder van PSV en de aanvaller van AZ op als vervangers van de geblesseerde Justin Kluivert en Donyell Malen. Hierdoor telt de selectie nu vijf eredivisiespelers.

Verandering in de Oranje-selectie door blessureleed

De aanloop naar de volgende interlands van het Nederlands elftal is gewijzigd door het uitvallen van twee spelers. Justin Kluivert, momenteel actief bij Bournemouth, en Donyell Malen, die uitkomt voor AS Roma, hebben zich vanwege blessures moeten afmelden. Bondscoach Xavi heeft besloten om Guus Til van PSV en Mexx Meerdink van AZ te selecteren om de gaten op te vullen. Dit brengt het totaal aantal spelers uit de eigen Eredivisie in de selectie op vijf. Eerder werden Gjivai Zechiël van Feyenoord, Ruben van Bommel (PSV) en Lutsharel Geertruida (PSV) al opgeroepen.

Voor Til betekent deze oproep een welkome verrassing. De 28-jarige middenvelder, die al acht interlands achter zijn naam heeft staan, was door de vorige bondscoach Ronald Koeman meegenomen naar het WK. Desondanks ontbrak hij in de eerste selectie van Xavi. De PSV'er toonde recentelijk zijn vorm door twee keer te scoren in de wedstrijd tegen FC Twente, wat resulteerde in een 3-2 overwinning. Trainer Peter Bosz van PSV benadrukte dat het voor Til persoonlijk erg jammer was om te moeten vernemen via de media dat hij geen uitnodiging had ontvangen.

"Voor hem persoonlijk is dat ontzettend jammer. Hij heeft niet eens een belletje gehad. Dat is bijzonder, Guus moest het via de media vernemen." — Peter Bosz (PSV-trainer)

Zelf gaf Til aan dat hij teleurgesteld was over het missen van de oorspronkelijke selectie. "Ik heb geen zin daar veel over te zeggen", aldus de middenvelder na de wedstrijd tegen FC Twente. "Natuurlijk baal ik ervan, het is het grootste dat ik kan bereiken als voetballer. Misschien moet ik er nog meer in schoppen."

Meerdink krijgt kans na Malens blessure

De blessure van Donyell Malen, die dit seizoen goed presteert in de Serie A, zorgde voor een vacature in de spitsenpositie. Met Brian Brobbey als de enige overgebleven pure centrumspits in de selectie, kwam de oproep voor Mexx Meerdink als geroepen. De 23-jarige aanvaller van AZ, die eerder al onder Ronald Koeman bij het Nederlands elftal zat maar toen geblesseerd raakte, heeft zich in de Jones Cup bewezen als matchwinner tegen Telstar (1-0).

Meerdink erkende na zijn doelpunt dat zijn prestaties nog niet optimaal zijn, maar hij is vastbesloten om hier hard aan te werken. Hij gaf aan dat er nog een tandje bij moet om op het hoogste niveau te kunnen presteren. Met Meerdink heeft de huidige koploper van de Eredivisie, AZ, toch een vertegenwoordiger in het nationale elftal. De club ziet echter wel acht spelers vertrekken naar Jong Oranje, waaronder Kees Smit. Meerdink, geboren in 2003, valt net buiten de leeftijdscriteria voor het beloftenteam en kan daardoor niet voor Jong Oranje uitkomen.

"Ik vind dat het beter moet, dat weet ik van mezelf. Daar ga ik hard aan werken. Er moet nog een tandje bij." — Mexx Meerdink (AZ)

Valente blijft balen

Voor Luciano Valente van Feyenoord is de situatie extra pijnlijk. De 22-jarige aanvoerder van de Rotterdammers, die zelf ook niet meer in aanmerking komt voor Jong Oranje wegens zijn geboortejaar, zag zijn naam niet terug op het lijstje van Xavi. Dit gebeurde kort nadat hij te horen kreeg dat hij niet was geselecteerd voor het WK en tot zijn teleurstelling ook geen oproep kreeg na het wegvallen van Malen en Kluivert. De middenvelder speelde ondanks de recente afwijzingen een sterke wedstrijd tegen FC Utrecht, waarin hij vanaf de strafschopstip scoorde.

Valente gaf na afloop aan dat het een moeilijke week was geweest, maar dat hij zich desondanks wel heeft laten zien in de afgelopen periode. Hij hoopt dat zijn prestaties in de toekomst wel voldoende zullen zijn voor een uitnodiging. De veelzijdigheid van Valente, die bij Feyenoord ook als linksbuiten speelt, zou mogelijk een rol kunnen spelen in de beslissing van de bondscoach. Valente benadrukte echter dat zijn primaire positie die van middenvelder is.

NOS-commentator Jeroen Grueter uitte zijn verbazing en ongenoegen over het feit dat Valente niet werd opgeroepen. Hij noemde het "werkelijk een schandaal" en stelde dat Valente, gezien zijn prestaties in de Eredivisie, een plek in de selectie verdient. In de meest recente NOS Voetbalpodcast wordt deze kwestie uitgebreid besproken, waarbij dagelijks nieuwe updates rondom het Nederlands elftal zullen volgen gedurende de komende interlandperiode. De aankomende Nations League-duels worden live uitgezonden door de NOS.

Persconferentie bondscoach

Bondscoach Xavi zal maandag om 11.00 uur zijn visie geven op de komende interlandperiode tijdens een persconferentie. Deze zal live te volgen zijn via een livestream op de website van de NOS. De wedstrijden in de Nations League worden eveneens via diverse kanalen van de NOS uitgezonden.

Vond je dit artikel nuttig?

Deel het met je vrienden of in je wedgroep.


Davy van Bokhoven

Over Davy van Bokhoven

Eredivisie, Champions League, Asian Handicaps

Davy is al ruim 8 jaar actief in de wereld van sportweddenschappen en iGaming. Als lead Data-Analist bij Voetbalwedden.eu combineert hij diepgaande statistische modellen met actuele teamkennis om wekelijks de beste value bets te identificeren.

+50.3%
Eredivisie / Premier League
Asian Handicap
Gratis Updates
Mis geen enkele tip
Ingeschreven! 🎉

Bedankt. Je ontvangt binnenkort onze beste tips.

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontvang het laatste voetbalnieuws, statistieken en updates direct in je inbox.

Geen spam. Uitschrijven kan op elk moment.

Of ontvang pushmeldingen bij nieuwe tips, blogartikelen en nieuws: